Dalkia ma zgodę UOKiK na zakup większościowego pakietu akcji Pratermu

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów wyraził zgodę na przejęcie przez Dalkia Polska bezpośredniej kontroli nad spółką Praterm. Zgoda UOKiK stanowi spełnienie jednego z warunków wezwania do zapisywania się na sprzedaż akcji Pratermu, jakie Dalkia Polska ogłosiła 17 grudnia 2007 r.

„Jesteśmy zadowoleni ze zgody Prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów. Posiadając już zgodę UOKiK wierzymy, że ogłoszone przez nas wezwanie zakończy się sukcesem. Naszym celem jest rozwój Grupy Dalkia i spółek powiązanych, oparty na partnerskich relacjach z władzami miast, na terenie których działa spółka. Rozwijając naszą działalność będziemy promować kogenerację oraz technologie oparte o biomasę.” – powiedział Pascal Bonne, prezes zarządu Dalkia Polska.

W wyniku publicznego wezwania Dalkia zamierza nabyć do 98,43% akcji spółki. Zapisy rozpoczęły się 28 grudnia 2007 r. i potrwają do 14 lutego 2008 r., przyjmowane są przez ING Securities, DM PoloniaNet, a także w biurach agentów ING Securities. Cena akcji wynosi 51 zł i jest wyższa o prawie 15% od średniego kursu akcji Pratermu z miesiąca przed ogłoszeniem wezwania.

Grupa Dalkia, spółka zależna Veolia Environnement i EDF, jest europejskim liderem w dziedzinie usług energetycznych świadczonych na rzecz samorządów lokalnych i zakładów przemysłowych. Od samego początku jej misją jest optymalizacja energetyczna i środowiskowa. Dalkia spełnia oczekiwania klientów poprzez kompletne i spersonalizowane rozwiązania na rzecz komfortu i efektywności energetycznej: zarządzanie sieciami ciepłowniczymi, jednostkami wytwarzającymi energie i media, usługi inżynieryjne i remontowe dla instalacji energetycznych, usługi techniczne związane z funkcjonowaniem budynków usługowych i przemysłowych, usługi kompleksowego zarządzania budynkami. Dalkia, zatrudniająca ponad 48 800 pracowników w 38 krajach świata, zanotowała w roku 2007 przychody pod zarządem w  wysokości 6,9 miliardów euro.

Dodatkowych informacji udzielą Państwu:

Anna Gnoińska – Dalkia Polska SA, tel. +48 (22) 433 17 00, e-mail: agnoinska@dalkia.com.pl
Joanna Milewska – Rowland Communications, tel. +48 (22) 593 91 00, e-mail: j.milewska@rowland.pl

 

Pliki do pobrania:

Decyzja UOKiK