Dni kariery

"Dni kariery" w Zespole Szkół Ekonomicznych

Doradcy zawodowi z Fundacji DALKIA spotkali się z uczniami Zespołu Szkół Ekonomicznych im. S. Staszica już po raz kolejny. Tym razem okazją były organizowane przez naszą szkołę „Dni Kariery", w ramach których uczniowie wszystkich klas poznawali świat zawodów i uczestniczyli w warsztatach związanych z przygotowaniem do wejścia na rynek pracy. W warsztatach przygotowanych przez doradców zawodowych z DALKII uczestniczyli uczniowie klasy L2a i L2b, którzy już za rok będą być może występować w roli osób poszukujących pracy.


Uczestnictwo w warsztatach było dla uczniów bardzo cennym doświadczeniem i uzupełnieniem wiedzy szkolnej. Pozwoliło im dostrzec swoje mocne strony i nauczyć się jak je wykorzystywać w poszukiwaniu przyszłej pracy. Profesjonalnie przygotowane materiały pozwolą młodzieży na dłużej zapamiętać i zachować informacje z warsztatów.

Najlepszym podsumowaniem niech będzie motto tegorocznych warsztatów „Brak przygotowania oznacza przygotowanie się na porażkę". Cieszę się z każdej możliwości jaką mają uczniowie, aby się doskonalić w różnych dziedzinach i przygotować się do podejmowania wyzwań w przyszłości - podsumowała Pani wicedyrektor Emilia Mendak