Pracują u nas

Pracują u nas

4 748 osób- naszych Pracowników, to 4 748 osobowości, odrębnych światów, które spotykają się w jednym miejscu. Każdy z nich wnosi do naszej firmy swoje wartości, wielu z nich pracuje w niej od wielu lat. Całkiem spora grupa, to osoby, które ewoluowały wraz ze zmieniającą się organizacją, zmieniając miejsce pracy w ramach Dalkii. Oto kilka z nich.


Monika Jaszczak, Dalkia Services - jedna z pierwszych odważnych

Pracuje jako Specjalista ds. benefitów pracowniczych w Dalkia Services. Jest jedną z pierwszych osób, które skorzystały z możliwości jakie daje Wewnętrzny Rynek Pracy. „Moje przejście do spółki Dalkia Services w ramach projektu MobilniVE wiązało się nie tylko ze zmianą pracy, ale również ze zmianą miejsca zamieszkania. Jednak fakt, że nowym pracodawcą jest spółka z Grupy spowodował, że zmiana pracy przebiegła na pewno łatwiej, a doświadczenie zawodowe, które zdobyłam pracując w Dalkii Łódź, pozwoliło mi na szybsze wdrożenie się w nowym miejscu pracy. Praca na nowym stanowisku stwarza mi możliwość dalszego rozwoju swoich kompetencji i umiejętności, stawia przede mną ciekawe wyzwania, a także pozwala nabyć szereg nowych kwalifikacji, dlatego też uważam, że zmiana dywizji jest doskonałym pomysłem na planowanie rozwoju własnej kariery”

Patrząc z perspektywy czasu ogromnie cieszę się z tych zmian ponieważ pomogły mi znaleźć równowagę między życiem zawodowym a życiem prywatnym. Jeśli chodzi o mój wolny czas to … uwielbiam rozwiązywać Sudoku i różne inne łamigłówki, uwielbiam podróżować i aktywnie spędzać czas poza miastem, na łonie natury.

zdjęcie pracownika

Małgorzata Majerowicz

Dzielić obowiązki kasjerki i ratownika medycznego, a przy tym nie rezygnować z rozwoju zawodowego? – w Dalkii Poznań ZEC to jak najbardziej możliwe.

Małgorzata Majerowicz pracuje jako samodzielna księgowa ds. finansowych – kasjerka w Dalkii Poznań ZEC. Choć sama przyznaje, że nazwa jej stanowiska nie brzmi ekscytująco, to praca w poznańskiej elektrociepłowni dostarcza jej niecodziennych doświadczeń.

„Ciągle podnoszę swoje kwalifikacje i uczestniczę w projektach ulepszających pracę zakładu. Kiedy osiem lat temu obejmowałam obecne stanowisko, wdrożyłam program komputerowy do obsługi kasy – ktoś może powiedzieć: nuda! – ale nie przestałam wprowadzać kolejnych innowacji. Kiedy mój dział wziął udział w projekcie AZYMUT (2007), praca przy module kasowym przyniosła mi dużo satysfakcji"

Życie zawodowe Małgorzaty Majerowicz obejmuje też inne, zgoła odmienne zadania.

„W 2001 roku powstała w naszym zakładzie żeńska, nieetatowa grupa ratownicza. Postanawiam spróbować swoich sił: najpierw dla zabawy, potem z przekonania i działam w niej do dziś. Regularnie przechodzę szkolenia z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, uzyskałam certyfikat ratownika. Swoimi umiejętnościami dzielę się przy okazji różnych pokazów, np. podczas dni otwartych w Dalkii Poznań . Czterokrotnie brałyśmy udział w zawodach pożarniczych elektrowni i elektrociepłowni i prawie zawsze zajmowałyśmy pierwsze miejsce."

Małgorzata Majerowicz z Poznania jest mamą i babcią. Chętnie pracuje społecznie, zwykle na rzecz dzieci.

zdjęcie pracownika

Radosław Przybysławski, Dalkia Warszawa - otwarty na pojawiające się szanse

„Do końca września 2012 pracowałem w strukturach Dalkii term, w Dalkii Przasnysz Sp. z o.o. na stanowisku Dyspozytora sieci ciepłowniczej/Specjalisty ds. Inwestycji. W październiku 2012 rozpocząłem pracę w Biurze Rozwoju Rynku w Dalkii Warszawa na stanowisku Kierownika Projektu. Zmiana spółki niosła ze sobą konieczność zmiany miejsca zamieszkania i to było najtrudniejsze. Zmiana pracy w ramach grupy przebiegła bardzo łagodnie. To naprawdę bardzo cenne, że możemy rozwijać swoje kompetencje w różnych obszarach działalności. W moim przypadku była to eksploatacja, ochrona środowiska, inwestycje i handel.

Kiedy dowiedziałem się, że tworzony będzie nowy dział, pomyślałem że mogę wykorzystać tam moją wiedzę, zaangażowanie i doświadczenie. I tak od listopada 2013 pracuję w Dziale Sprzedaży Usług, gdzie wdrażamy w życie oferty handlowe z zakresu Building Energy Services jak również wspieramy rozwój nowy usług z zakresu Facility Management.

zdjęcie pracownika

Patryk Jóźwiak, Dalkia ETS - odpowiedzialnie podejmuje się nowych wyzwań

Z wykształcenia jest inżynierem elektrykiem ze specjalnością elektronika przemysłowa.

„Do Dalkii (wtedy jeszcze PEC Poznań) trafiłem jednak niejako z przypadku – podjąłem tę pracę w ramach... zastępczej służby wojskowej. Przez rok pracowałem jako operator węzłów cieplnych. Wrażenia i doświadczenia – niezapomniane, polecam  każdemu inżynierowi, który chce weryfikować wiedzę teoretyczną w praktyce. Kolejne lata mojej kariery w firmie to stanowisko automatyka, a następnie Starszego Inspektora ds. Technicznych. Na tym stanowisku zastała mnie już Dalkia." W kwietniu 2005 roku, pracując w Dalkii ETS, został mianowany kierownikiem obiektu "Stary Browar".

„Chociaż praca nie jest prosta, świadomość, że nasze działania mają wpływ na idące w setki tysięcy – jeśli nie miliony – złotych obroty sklepów, jest bardzo mobilizująca. Przy tym, co zawsze będę podkreślał, praca jest ciekawa i rozwijająca. W moim przypadku rozwój to nie puste hasło – oznacza dla mnie kolejne obiekty, którymi mam kierować. Obecnie praktycznie przekazałem już stery Starego Browaru w ręce moich następców i  przeniosłem się do obiektu przemysłowego, który niedawno wszedł do portfolio kontraktów Dalkii z perspektywą zajęcia się – już wkrótce! – nową fabryką tego klienta."

„A prywatnie...? Prywatnie jestem szczęśliwym małżonkiem Danusi i jeszcze szczęśliwszym ojcem Martusi."

zdjęcie pracownika

Paweł Mruk, Dalkia Łódź - jeden z pierwszych w gronie narybku Dalkii

Specjalista ds. analiz techniczno-ekonomicznych w Dalkii Łódź zetknął się z naszą Grupą po raz pierwszy jako słuchacz studiów podyplomowych Fundacji Edukacji Technicznej Silesianum Professional. Dalkia była partnerem Fundacji przez 6 lat.

"Po ukończeniu studiów podjąłem decyzję o poszerzeniu swej wiedzy i tak trafiłem na kurs podyplomowy Silesianum Professional. Nauka  tam wymagała ode mnie dużej mobilności, ale okres ten wspominam bardzo pozytywnie.  Studia podyplomowe zakończyły się obroną pracy dyplomowej z realizacji projektu. Obejmował on działalność Dalkii Łódź  związaną utrzymaniem zdolności produkcyjnych zakładu EC2 po roku 2015 z wykorzystaniem spalania biomasy."

Paweł jest zatrudniony na stanowisku specjalisty ds. analiz techniczno-ekonomicznych.

" Do moich najważniejszych obowiązków należy przygotowywanie analiz techniczno-ekonomicznych projektów rozwojowych, jak  również dokonywanie oceny przedstawionych projektów. W Dalkii Łódź w najbliższych latach planowane są zmiany w zakresie stosowanych technologie oraz układu pracy zakładów wytwórczych. Wymaga to wielu przygotowań, więc myślę, że nie będzie brakowało zajęć. Praca, angażuje ludzi z różnych działów firmy, co pozwoli mi szerzej spojrzeć na działalność firmy i nauczyć się niejednego."

W wolnym czasie lubię grać w szachy, warcaby albo mahjonga. W czasie wiosennych i letnich poranków chętnie też wybieram się nad małe akweny wodne: stawy, jeziorka, by w ciszy oddawać się przyjemności wędkowania."

zdjęcie pracownika

Elżbieta Nitecka, Dalkia Łódź - ekspert w dziale personalnym

Jako kierownik Wydziału kadr i polityki personalnej zarządzała i zarządza w Dalkii Łódź zasobami ludzkimi, ponieważ zna firmę nie od dziś – pracuje w łódzkich elektrociepłowniach od 1986 roku, a HR jest jej pasją od początku kariery zawodowej.

Z łódzką energetyką jest związana od czasów studiów na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Łódzkiego. Od trzeciego roku studiów stypendystka ówczesnego Zakładu Wykonawstwa Sieci Elektrycznych.

„Pierwsze trzy lata mojej pracy zawodowej po studiach, to praca w tamtejszym wydziale kadr. Jak widać, HR jest moja pierwszą i prawdziwą „zawodową miłością".

Pracę w Zespole Elektrociepłowni w Łodzi rozpoczęła w 1986 r., w Wydziale Organizacyjnym.

„Tam poznałam wewnętrzną organizację przedsiębiorstwa państwowego, jakim wówczas była nasza firma, oraz działanie Rady Pracowniczej, która dla wielu naszych pracowników była dobrym startem w karierę. Komercjalizacja i przekształcenie ZEC w Łodzi w jednoosobową spółkę skarbu państwa pozwoliły mi poznać prawne i organizacyjne aspekty działania spółki akcyjnej. W 1995 roku zarząd ZEC-S.A. ogłosił konkurs na kierownika Wydziału Kadr. Nie mogłam nie skorzystać z nadarzającej się okazji (przecież HR to mój żywioł!). Konkurencja była silna, komisja konkursowa bardzo surowa, ale odniosłam sukces. W czerwcu tego roku porzuciłam „organizację" na rzecz HR-u i przy wsparciu nowego dyrektora oraz współpracowników zagłębiłam się w gąszcz przepisów prawa pracy, emerytalnych i ubezpieczeniowych. Chyba każdy HR-owiec zgodzi się ze mną, że kodeks pracy, prawo ubezpieczeniowe i przepisy wykonawcze do nich naprawdę można polubić. Obliczyłam, że w ciągu 13 lat pracy w kadrach zatrudniłam 1190 pracowników!"

W 1997, 2005 i 2006 roku bierze jak kierownik Wydziału Kadr udział w kampanii ustalania uprawnień pracowników do akcji spółki i tworzenia akcjonariatu pracowniczego. W ten sposób ponad 4 tys. osób z Dalkii Łódź stało się jej akcjonariuszami. Te osiągnięcia nie wyczerpują jednak jej dorobku, bo od 1998 roku zasiada w Radzie Nadzorczej.

„W sierpniu 2005 r. nastąpiła prywatyzacja spółki i tym samym weszliśmy do wielkiej Grupy Dalkia. Wraz z nowym właścicielem zyskaliśmy nowe możliwości rozwoju i nowe zadania dla HR-u, ale także mobilizację do doskonalenia się w programach wspólnych dla wszystkich spółek Grupy. Od wielu lat mam szczęście pracować we wspaniałym zespole. Otrzymuję wsparcie zarówno od swoich przełożonych, jak i od teamu, którym dowodzę. Ludzie Ci podtrzymują moją pasję do pracy i podsycają ją. Równolegle do kariery zawodowej założyłam rodzinę, mam już dorosłe dzieci, syna i córkę. W końcu rodzina jest najważniejsza! Skończyłam studia podyplomowe i wciąż mam wiele planów na przyszłość. Przyszłość, którą wiążę z Dalkią Łódź."

zdjęcie pracownika

Maciej Stołowski, Dalkia Poznań ZEC -wszechstronny Pracownik, oddany społecznik

Nie raz wykazywał się pasją i zaangażowaniem w pracy, w kształceniu i w służbie potrzebującym – bogate doświadczenia z Dalkii Poznań ZEC i Fundacji Dalkia przygotowały go nie tylko do pełnienia funkcji Specjalisty ds. Ogólnotechnicznych.

Przez całe życie związany z Poznaniem gdzie urodził się (1970), mieszkał, kształcił. Skończywszy Technikum Kolejowe rozpoczął w 1990 roku pracę zawodową jako maszynista lokomotywy spalinowej w Zespole Elektrociepłowni Poznańskich S.A.

„Na początku praca sprawiała mi ogromną satysfakcję. Nowi ludzie, nowe obowiązki, praca zmianowa. Jako młody człowiek uważałem, iż jest to szczyt moich marzeń i w taki sposób przepracowałem pięć lat. Spokój, cisza, ale nic się nie dzieje, po prostu monotonia. Ponieważ nie lubię stagnacji, zacząłem szukać rozwiązania, które ubarwiłoby mi moje życie. Pomógł mi w tym przypadek."

"W roku 1997 w Polsce rozegrał się dramat wielu rodzin, które straciły dobytek swojego życia w wyniku powodzi. Do Poznania miały przyjechać dzieci rodzin powodzian. Spontaniczna akcja organizowania wakacji – ktoś się musiał zaopiekować tą grupą ludzi. Właśnie wtedy, pewna osoba poprosiła mnie o pomoc. Nawet nie zdawałem sobie sprawy, jak to zmieni moje życie. Wpadłem w wir pracy charytatywnej. Chyba się sprawdziłem jako opiekun, ponieważ po wyjeździe młodych ludzi, zaproponowano mi abym zaczął pracować w ośrodku dla dzieci z „trudnych rodzin". W taki sposób przepracowałem kolejne pięć lat. To był trudny okres, ponieważ pracę charytatywną musiałem pogodzić z pracą zawodową. Pomagaliśmy im w lekcjach, organizowaliśmy kolonie, obozy, szukaliśmy sponsorów itp. W roku 2002 rozpocząłem kolejny etap w swoim życiu. To było szaleństwo z mojej strony - w wieku 31 lat postanowiłem zostać studentem Politechniki Poznańskiej. Lepiej późno niż wcale."

W 2004 roku zostaje podpisana umowa nabycia akcji Zespołu Elektrociepłowni Poznańskich S.A. przez Dalkię Polska S.A.

"Nowy właściciel, nowe możliwości rozwoju.  W roku 2005 założona zostaje Fundacja Dalkia, która ma za zadanie wspierać osoby bezrobotne w poszukiwaniu pracy. Spontanicznie zgłosiłem się do pracy. Przeszedłem rozmowę kwalifikacyjną i zostałem przyjęty. Na pierwszy spotkaniu przedstawiono nam zakres pracy jaką mamy wykonać – byłem przerażony – myślałem, nie dam rady. Prowadzony cykl szkoleń pozwolił na odpowiednie przygotowanie się do pełnienia nowej roli. Praca była bardzo ciekawa, dająca dużą satysfakcję z możliwości pomocy innym. Dzięki pracy w Fundacji, poznałem grupę fantastycznych ludzi zaangażowanych w swoje obowiązki. Praca z Nimi, to była przyjemność."
„W roku 2006 otrzymałem propozycję pracy w Inżynierii Produkcji. Musiałem podjąć kolejną trudna decyzję w swoim życiu. Pracować dla Fundacji i robić to co lubię, czy wrócić na stanowisko w Dalkia Poznań ZEC? Kierunek studiów, które obecnie kończę (Zarządzanie i Inżynieria Produkcji – specjalizacja: zarządzanie jakością) idealnie pasował do przedstawionej propozycji. Dlatego też wybrałem pracę w Inżynierii Produkcji, gdzie łączę wiedzę teoretyczną z praktyką."

Maciej Stołowski pracuje obecnie na stanowisku Specjalisty ds. Ogólnotechnicznych i zajmuje się zaopatrzeniem, administracją oraz zagadnieniami certyfikacji ISO w obszarze produkcji.

zdjęcie pracownika